SİPARİŞ SÜRECİ NASIL İLERLİYOR?

Proje sürecimizi baştan sona 7 adımdır;

1. Proje danışmanlığı

İlk olarak hayalinizdeki evi gerçekleştirmeye nasıl yardımcı olabileceğimizi anlamaya ihtiyacımız var. Bu yüzden;

  • Nerede inşa etmek istiyorsunuz?
  • Arazinin yüzey şekilleri nasıl? eğimli / düz
  • Yapım aşamasına ne zaman başlamak istiyorsunuz?
  • Beğendiğiniz veya ilgilendiğiniz tasarımlar hangileri?

Hazırlamış olduğumuz tasarımlar genel ihtiyaçlar gözetilerek tasarlanmıştır. İsterseniz hazır planlar ilave tercihlerinizi karşılayacak şekilde değiştirilebilir (Bu durum bütçeyi maliyetleri yükseltme yönünde etkileyebilir) veya tamamen size özel tasarım yapabiliriz.

2. Proje tercihinizin hazır proje çözümleri veya kişiye özel projeler olarak belirlenmesi

Hazır proje çözümlerini tercih ederseniz 2 seçeneğiniz olacak:

a- Tamamen aynısı istiyorum (burada renk ve pencere yüksekliğini değiştirmek gibi çeşitli noktaları ücretsiz değiştirebilirsiniz.) 

b- Hazır planlar küçük ilave tercihlerinizi karşılayacak şekilde değiştirilebilir. (Bu durum bütçeyi maliyetleri yükseltme yönünde etkileyebilir)

 

Kişiye özel projeleri seçerseniz;

İlk görüşmenin ardından ekibimiz bir konsept oluşturmak için çalışmaya başlayacaktır. Bu süreçte tasarımınızı hayalinize, bütçenize ve arsanıza uygun şekilde oluşturmak için tasarım ekibimizle birlikte görüşmeler yapacaksınız. Evinizde kullanmak istediğiniz renkleri ve malzemeleri seçeceksiniz. Bu çalışmanın ardından yaklaşık bir bütçe oluşacaktır. Yönlendirmelerinize göre son optimizasyonları yapacağız.

3. Tasarım ve fiyatın netleşmesi

İlk görüşmenin ardından ekibimiz bir konsept oluşturmak için çalışmaya başlayacaktır. Bu süreçte tasarımınızı hayalinize, bütçenize ve arsanıza uygun şekilde değiştirmek için tasarım ekibimizle birlikte görüşmeler yapacaksınız.

 

Evinizde kullanmak istediğiniz renkleri ve malzemeleri seçeceksiniz. Bu çalışmanın ardından yaklaşık bir bütçe oluşacaktır. Yönlendirmelerinize göre son optimizasyonları yapacağız.

4. Proje ve uygulama

Tasarımların karşılıklı onaylanmasının ardından tasarım ekibimiz tarafından ayrıntılı proje ve uygulama çalışması gerçekleştirilir.

Bu aşamaya gelindiğinde, mülkünüzün temellere hazır hale getirilmesi için temizlenmesi, kuyu ve septik ihtiyaçlarının hazırlanması, su basman hazırlanması gibi arsa ile ilgili çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

5. Planların ruhsat için hazırlanması

Bu aşamada projeniz imar ve ruhsat için hazırlanmış olacaktır. İzin ve onay süreci büyük ölçüde yerel bölgenize bağlıdır. Ekibimiz Türkiye’nin her bölgesi için size bu konuda fikir verebilir.

6. Özel malzemelerin sipariş edilmesi ve üretilmesi

Evinizi inşa edecek tüm malzemeler bu aşamada önceden hazırlanır. Kendi tesislerimizde üretilmeyen özel ürünler siparişi verilir.

Üretim zamanlamasını, sizin izinlerinizi almanız ve temelleri hazır hale getirmeniz ile birbirini takip edecek şekilde düzenliyoruz.

7. Paketinizin teslimi

Son olarak, Yapılan tasarım, ön imalatlar ve uygulama süreleri göz önüne alınarak size bir teslim tarihi bildirilecektir. Bu tarih sizin beklentilerinize uygun olacaktır.

İhtiyaç duyulan tüm malzemeler ve uygulama ekibimiz, uygulamanın başlayabilmesi için sahaya ulaşacak.

Uygulama süresi boyunca, tasarım ekibimiz ile entegre çalışacak uygulama ekibimiz, garanti bilgileri ve kullanım tavsiyelerini size aktaracaktır.